In jur de 30 de mii de spectatori la concertul lui JULIO IGLESIAS la Târgu -Mureș 2013

Хулио Иглесиас – исторический успех в Лас-Вегасе 8 Июнь 2009
aprilie 5, 2016
Around 30,000 spectators at the Julio Iglesias concert given in Targu Mures
aprilie 24, 2016
Show all
Spread the love

In jur de 30.000 de spectatori la concertul lui Julio Iglesias dat in Targu Mures

30 octombrie 2013
În jur de 30.000 de persoane au participat la concertul gratuit la intrarea lui Julio Iglesias luni după-amiază, în Piața Victoriei din Targu Mures (Transilvania, România). Cantarețul spaniol a primit „Medalia de Aur a Artelor din Transilvania” din partea autorităților locale, medalii din aur și diamante.

image image image image image image image

Mii de locuitori din provincia Mureș s-au adunat in Piata Victoriei din Târgu Mureș, după ora 17, cu două ore înainte de începerea concertului.

Spectatorii au umplut Piața Victoriei și, de asemenea balcoane de la clădirile din centrul orașului Târgu Mureș au fost și ele pline , cântând și dansând împreună cu steaua mult iubită a publicului român și cîntăreții lui de rezervă și dansatori, timp de o oră și jumătate, la melodii, cum ar fi „La Carretera”, „Manuela” sau Nu mă pot îndrăgosti”.

image image image image image image image
A fost un spectacol grandios care a rămas pentru totdeauna la inima românilor din toată țara