Botezul trandafirului ce poarta numele lui „Julio Iglesias” sa fi realizat la Paris in data 28 iunie 2007

Хулио Иглесиас, кавалер ордена Почётного легиона Франции 22 Декабрь 2007
ianuarie 22, 2019
Julio Iglesias, primit de președintele Nicolas Sarkozy în Elysée 30 iulie 2007
ianuarie 22, 2019
Show all

Botezul trandafirului “Julio Iglesias” s-a realizat  la Paris in data de
28 iunie 2007

Singer Julio Iglesias promoting the "Julio Iglesias Rose" made by Meilland, in the summer garden of the Ritz hotel in Paris. (Photo by Stephane Cardinale/Corbis via Getty Images)

Profitând de șederea sa la Paris, unde a fost pentru două concerte la sala Olympia in zilele de (28 și 29 iunie), Julio Iglesias a acceptat botezul trandafirului pe care la dedicat pepiniera franceză din Meilland, la cocktail introductiv care a avut loc în iunie 28 la ora 13.Paris Franța a fost realizat botezul

Singer Julio Iglesias promoting the „Julio Iglesias Rose” made by Meilland, in the summer garden of the Ritz hotel in Paris. (Photo by Stephane Cardinale/Corbis via Getty Images)

Culoarea unică, o cremă foarte ușoară, în mare parte dungată cu roșu, împreună cu un parfum deosebit de intens, descris de parfumerii de la Grasse (parfumul francez) ca un parfum cu atingeri de citrice și verbena Madagascar, va face cu siguranță acest trandafir un succes in industria produselor de parfumerie

5A908678-93A9-4A44-AE0A-3D98A1DAE8A294540922-2263-406C-88B8-0BA8C1FFBC31

„Rose Julio Iglesias” poate fi găsită în această toamnă în toate grădinile unde sunt vândute trandafiri tipici Meilland sau prin contactarea directă cu Meilland Richardier (www.meillandrichardier.com) în Franța sau Fronda Centros de Jardinería (www.fronda.com), în Madrid.